Helal belgesinin anavatanına bal sattı
Feature image
Aksu Vital, önce helal sertifikasını aldı, sonra helal belgesinin anavatanı Malezya''ya ''Aksubal'' markalı ürünlerini ihraç etti


Açıklama: Helal belgesinin anavatanına bal sattı

EKONOMİ SERVİSİ

Ürettiği doğal ürünlerle birçok kalite ödülüne sahip olan Aksu Vital, helal gıda da söz sahibi olan önemli ülkelerin başında olan Malezya''ya da bal sattı.

DİNE UYGUN DEĞİLSE ELENİYOR

Aksu Vital Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, GİMDES''ten aldıkları helal gıda sertifikasıyla ihracatlarına yeni ülkeler kattıklarını, Malezya''ya yaptıkları ihracattan dolayı da çok mutlu olduklarını söyledi.

Helal gıda konusunun önemine dikkat çeken Aksu, ''İmkanlar dahilinde, hijyenik ortamlarda üretilmiş, kaliteli gıda ürünlerini tercih etmeye çalışıyoruz.

İNSAN HAYATIYLA OYNUYORLAR

İşin içine inanç da dahil olunca işler değişiyor. İlk sırada ayetlerle sabit olan helal kavramının karşılanıp karşılanmadığı yer alıyor. Eğer bu konuda olumsuzluk söz konusuysa, farzları yerine getirmek hayatının yönlendirici noktası olan İslam dini mensupları için ürün direkt elimine ediliyor'' dedi. ''Her ne kadar nüfusu yoğunlukla Müslümanlardan oluşan bir ülkede helallik konusunda bir sorun olmaz diye düşünülse de durum hiç te sanıldığı gibi olmayabiliyor'' diyen Aksu, iki kuruş para uğruna insanların sağlığını, hatta hayatını tehdit edebilecek olaylara imza atıldığını ifade etti.

MALEZYA İLK ÜLKE OLDU

Aksu, ''Bu nedenden dolayı olsa gerek Müslüman ülkelerden biri olan Malezya helal sertifikası uygulamasını başlatan ilk ülke oldu. Ardından ABD ve Türkiye''de helal belgesi uygulamasına geçildi'' dedi.

İHRACATTA İLK İSTEDİKLERİ ''BELGE'' OLUYOR

Aksu Vital olarak ilk etapta bal ürünlerine sertifika aldıklarını hatırlatan Aksu, ''Son dönemlerin yükselen pazarı Orta Doğu başta olmak üzere, dünyanın Türkiye''ye ilgisi arttı, bu durum ihracat rakamlarına da yansıdı. Aksu Vital Doğal ürünler olarak

Aksubal 230, 460, 850 gramlık süzme çiçek ballarından oluşan ürünlerimizi, Helal sertifikasının ana vatanı olan Malezya''ya gönderdik. Malezyalı iş ortaklarımızın özellikle Aksu Vital''i tercih etmelerinin en önemli sebebi; Helal gıda belgemizin olması'' dedi.

YAYIN TARİHİ: 04.06.2012

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.''ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Tweets
    2012 Aksu World Tüm Hakları Saklıdır. www.aksuworld.com